fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Dwa jednakowe klocki z których każdy ma masę 6.2kg połaczona linką o znikomo mał Kuba: Dwa jednakowe klocki z których każdy ma masę 6.2kg połaczona linką o znikomo małej masie,która przełożono przez bloczek o promieniu 2.4cm i momencie bezwładności równym 7.4 * 10(−4) kg * m2. Linka nie ślizga się po bloczkum a bloczek obraca się bez tarcia,natomiast nie wiadomo czy występuje tarcie między stołem a ślizgająćym się po nim klockiem. Początkowo układ utrzymujemy w spoczynku ,a w chwili t=0 pozwalamy mu się poruszać. Przyspieszenie klocków jest stałe, a bloczek obraca się  w czasie 91 ms o kąt o kąt 0,13 rad. Wyznacz : a) wartość przyspieszenie kątowego bloczka b) wartośći przyspieszenia klocków c) naprężenie linki T1 i T2. mój problem jest taki że mam pozapisywane równanie ,jednak brakuje mi przyspieszenie bloczków. Nie wiem jak do tego dojść
6 gru 13:52
6 gru 17:19
6 gru 17:19
6 gru 17:20