fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
praca,moc,energia bartek14: cześć: Bardzo prosze o pomoc w rozwiazaniu zadania. Ciało spada z wysokości 125 metrów z jaką prędkościa uderzy w ziemię i jak długo spada. z góry dziękuje.
7 lis 20:34
7 lis 22:23
bartek14: Daras bardzo Cię proszę o pomoc w rozwiązaniu tego zadania , bo jakoś nie wiem jak do tego się zabrać emotka
9 lis 18:30
daras: rozbawiłeś mnie do łez podstaw do wzoru z tego linku jeśli nie możesz go znaleźc w swoim zeszycie do fizyki kl.1
9 lis 19:57
Mateusz : Energia potencjalna zamieni się całkowicie w energię kinetyczna ciała. Ep = Ek Piszesz wzory:
 mv2 
mgh=

/ m ( nie masz podanej w tresci, dobrze jest się jej pozbyć)
 2 
 v2 
gh=

 2 
 m v2 
10

* 125m =

 s2 2 
... Dalej powinieneś dać radę emotka
9 lis 20:02
Mateusz : Daras, to jeszcze nic przy niektórych geniuszach z mojej klasy
9 lis 20:10
daras: to są geniusie emotka ale ja takim leniom, którym się nie chce nawet kliknąć na podany link i podsatwić dwie liczby do wzoru pomagać nie będę, mam wolny weekendemotka więc dziwię się Tobie..
9 lis 20:49
daras: poza tym nie każdy musi kończyć szkołę średnią, nie ma przymusu apotem większa konkurencja na rynku pracy bo każdy z dyplomem przepisanym na kolanie albo na zadane.pl
9 lis 20:50
Mateusz: Tak, zgadzam się w 100%. Bo komu bardziej powinno zależeć na rozwiązaniu zadania? Napisałem start, ale skoro autor nie ma chęci kontynuowania/zajrzenia do notatek to prosił nie będę. Zadane.pl − to jest plaga w dzisiejszych czasach niestety... Pozdrawiam i życzę udanego weekendu emotka
9 lis 21:08
bartek14: Dzięki Mateuszemotka
11 lis 15:31
Mateusz : Podaj wynik jaki Ci wyszedł
11 lis 19:27
bartek14: V=24,76m/s ,t=2,52s
12 lis 17:22