fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Mechanika techniczna Michał: Pytanie z kiedyś, proszę o pomoc, gdyż niestety nie miałem nigdy do czynienia z mechaniką, a wybrałem się na studia inżynierskie i chiciałbym to pojąć. Proszę bardzo o pomoc http://fizyka.pisz.pl/forum/2278.html Płytę kołową o promieniu r i ciężarze G ustawiono w płaszczyźnie pionowej, prostopadłej do pionowej gładkiej ściany i przywiązano do tej ściany za pomocą liny (rys. 2). Punkt A zamocowania liny znajduje się w odległości l od punktu B styku płyty ze ścianą. Obliczyć siłę napinającą linę i reakcję ściany na płytę.
17 lut 10:55
Michał: Pomoże ktoś?
21 lut 14:24
: lepiej zmień kierunek póki czas
21 lut 15:46
Michał: Odpowiedzi widziałem i zaglądałem. Z tym, że nie wiem jak dojść do tego rozwiązania. Dzięki za nic nie wynoszącą odpowiedź i całkowity brak pomocy emotka
22 lut 06:33
: Cóż niektórzy nie mają potencjału żeby wszystko pojąć, tylko nie zdają sobie z tego sprawy emotka
22 lut 08:19
: Spróbuj opanować najpierw III zasadę dynamiki i momenty sił od tego zacznij a może od 2+2 kto to wie?
22 lut 08:20
Michał: Ok, może poproszę grzecznie czy S=G=(l2+r2)/(l)bierze sie z rzutów na oś i twierdzenia pitagorasa?
22 lut 10:35
: widzę, że robisz postępyemotka ale zaczynasz od dupy strony licząc na swoją szczątkową wiedzę z podstawówki Przelicz ze 2 proste sztandarowe przykłady: z drabiną i belką na podporach rozwiązania znajdziesz...naprawdę wszędzie jak to przyswoisz, to reszta będzie prosta, bo takie zadania robi się na jedno kopyto
22 lut 20:17