fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
proj inż sky: rysunekmam do zrobienia takie zadanie: Płytę kołową o promieniu r i ciężarze G ustawiono w płaszczyźnie pionowej, prostopadłej do pionowej gładkiej ściany i przywiązano do tej ściany za pomocą liny (rys. 2). Punkt A zamocowania liny znajduje się w odległości l od punktu B styku płyty ze ścianą. Obliczyć siłę napinającą linę i reakcję ściany na płytę. OTO RYSUNEK DO ZADANIA: (na czerwono to, co ja sama dorysowałam) r − siła reakcji, którą oddaje ściana s − siła, z którą linia podtrzymuje koło n−siła naciągu liny mniej więcej wiem co powinnam zrobić ale nie estem pewna co do sił, któe rozrysowałam. Czy mógłby ktoś mi powiedzieć czy dobrze je rozrysowałam i czy wszystkie uwzględniłam? Właściwie to mam problem z siłą "s" i "n". a może wystarczy tylko jedna z tych sił albo "s" albo "n"?
4 lis 20:14
korki_fizyka@tlen.pl: to jest zadanie z pierwszej klasy szkoły średniej, moge podać autora zbioru zadań co to za "studia" inżynierskie? chyba zaoczno−internetowe emotka
5 lis 19:38