fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
MAGNETYZM - WARTOŚĆ I KIERUNEK ŁADUNKU W CEWCE Charlie: MAGNETYZM − WARTOŚĆ I KIERUNEK ŁADUNKU W CEWCE Kwadratowa cewka o n = 50 zwojach i o polu przekroju poprzecznego cewki A = 5cm2 jest wykonana z miedzianego drutu o średnicy 2.5 mm. Została umieszczona w polu magnetycznym tak, że normalna do płaszczyzny cewki tworzy kąt 30 stopni z kierunkiem pola magnetycznego. Pole magnetyczne maleje równomiernie od 2T do 1,5T w 0.5s. Oblicz wartość ładunku i w jakim kierunku przepływa on przez punkt cewki w danym czasie? Opór miedzi wynosi 1.7x107 Ω*m. Tutaj treść zadania po angielsku (jeśli miałoby to komukolwiek pomóc): "A closely−packed 50−turn square coil with a cross−sectional area of 5.0 cm2 is made of copper wire of diameter 2.5 mm. It is positioned in a magnetic field so that the normal to the plane of the coil makes an angle of 30˚ with the direction of the field. The magnetic field decreases uniformly from 2.0 T to 1.5 T in 0.50 s. What charge and in which direction does flow past a pointin the coil during the time? Copper resistivity is 1.7x108 OHM*m."
2 lut 20:15
Charlie: Wyliczyłem strumień indukcji magnetycznej: ΦBi = 8,66 * 106 ΦBf = 6,15 * 106 ΔB = ΦBf − ΦBi = − 2,21 * 106 Nie wiem czy poprawnie, nawet jeśli to nie wiem za bardzo jak ruszyć z zadaniem dalej.
2 lut 20:32
wzory: w cewce nie ma ładunku, doczytaj teorię
3 lut 08:47
wzory: charge = napięcie, które policzysz z prawa Faraday'a: http://fizyka.pisz.pl/strona/234.html
3 lut 08:49