fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Bardzo pilne agasci: Powiem wprost, czy jest ktoś kto może ktoś rozwiązać to zadanie? Będę bardzo wdzięczna.. Jedna kulka metalowa o promieniu R1 została naładowana ładunkiem Q1 = 3*10−8C a druga o promieniu R2 ładunkiem Q2 = 10}−{8}C. Oblicz potencjał tych kul po ich połączeniu przewodnikiem o znikomej pojemności. Jaki ładunek przepłynął po tym przewodniku.
4 maj 16:31
daras: a co robiłaś w czasie majówki ? emotka
4 maj 19:05
daras: Hint: po połączeniu kulki będą miały ten sam potencjał http://fizyka.pisz.pl/strona/197.html
4 maj 19:08
daras: brakuje danych promieni
4 maj 22:14
agasci: R1 0,1m R2 = 0.2m jak wyliczyć że będą miały ten sam potencjał
5 maj 08:30
daras: po prostu porównać emotka V−! = V2 wzór na potencjał znasz?
5 maj 09:18
axxy: Daras, masz jakieś przypuszczenia co do tegorocznej matury z fizyki? emotka
5 maj 17:42
axxy: Daras, masz może jakieś podejrzenia na zadania maturalne z fizyki w tym roku? emotka
5 maj 18:00
daras: będzie bardzo trudna dla takich jak ty
5 maj 21:24
daras: sry axxy, miało być :"dla takich jak hwdtel, Zen64, x3 & X, Y i Zet emotka
5 maj 21:29
daras: sry axxy, miało być :"dla takich jak hwdtel, Zen64, x3 & X, Y i Zet emotka
5 maj 21:33
axxy: chodziło mi raczej o jakieś tematy konkretniejsze nie przerobiłem jeszcze całej atomowej fizyki, relatywistycznej i diod i tak sobie myśle. masz może jakieś ciekawe artykuły pod ręką, z których można coś wycisnąć?
5 maj 21:42
qwark: następny zryty beret jak się jeszcze nie nauczyłes, to sie już nie nauczysz teraz może Cię tylko uratować łud szczęścia wyluzuj i idź na oczywiście po maturze z matmy emotka a ja będę cię wspierał mentalnie
6 maj 09:53
axxy: no to w piątek dopiero... ~qwark, nigdy nie jest za późno, a na ostatniej nie było, więc całkiem możliwe, ale dzięki za wsparcie także ~daras, czekam na odpowiedź emotka
6 maj 19:24
daras: a co to ja jakaś Pytia jestem?
6 maj 20:43