fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Jak wykonać te zadania? mem12: Samochód pokonał 0.45drogi z prędkością 100 km/h, 18%drogi z prędkością 1.5*105cm/min. Z jaką prędkością przebył pozostałą część drogi, jeśli osiągnął średnią prędkość 27.5m/s? 2.Spadający z wysokości 15 m żołądź był niesiony poziomo wiejącym wiatrem z prędkością 3 m/s. Znajdź tor żołędzia, czas jego lotu oraz poziomą odległość, na jaką odleci od punktu, z którego zaczął spadać.(g = 9.8 m/s2) 3.W końcowej siódmej sekundzie zsuwania się po równi ciało przebyło 39m. Wylicz kąt nachylenia równi, wysokość z jakiej ciało zaczęło się zsuwać oraz prędkość ciała po trzeciejsekundzie. 4.Mała kulka zawieszona na cienkiej nici o długości 1.2m została wychylona o 250 od pionu. Zakładając, że wykonuje ruch drgający ze stałą częstością wylicz, jej średnią prędkość z jaką przesuwa się po łuku. Jaki jest kierunek średniejprędkości kulki? Jaka jest średnia prędkość kątowa nici?
1 lis 15:39
2 lis 12:51
mem12: Zrobiłem pierwsze i wyszło mi 86,7 km/h mógłby ktoś sprawdzić czy to jest dobrze?
2 lis 17:20
daras:
 km 
Prawidłowa odpowiedź to ≈ 66,1

 h 
2 lis 18:57
mem12: Lel to nie wiem :c
2 lis 22:19
mem12: Mógłbyś wzór napisać jakim to obliczyłeś?
3 lis 15:04
daras:
 cała droga S 
Vśr =

=

 cały czas t 
aby policzyć długości trzech odcinków drogi posługujesz się tez tym samym wzorem na prędkość w ruchu jednostajnym
 0,45s 0,18s 
V1 =

, V2 =

itd.
 t1 t2 
wyznaczasz z tego czasy t1, t2,..., które wstawiasz do PIERWSZEGO wzoru w tym poście cały myk polega na podstawianiu wszystkich danych w tych samych jednostkach
3 lis 18:52