fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
ładunki klasista: Dwie kulki o promieniach r1=5cm r2=0,5 cm połączono razem za pomocą cienkiego drucika i cały układ naładowano do potencjału 900V. Pojemność drucika przyjmij zero. proszę o dokładne rozpisanie, z góry dziękuję
20 wrz 18:24
klasista: Oblicz ładunek na każdej z połączonych kulek
20 wrz 18:33
20 wrz 18:53
20 wrz 18:54
impek: Mógłbyś daras to rozwiązać? Sam jestem ciekaw jak to zrobić, potrafię policzyć potencjały po połączeniu, gdy mamy promienie i potencjały początkowe (przed połączeniem). Na dodatek nie używam tu wzoru na pojemność kondensatora i raczej tu też nie będzie potrzebny.
20 wrz 19:17
daras: nie , ponieważ zadanie jest nieprecyzyjnie sformułowane
20 wrz 19:39
daras: ja to rozumiem, ze cały czas kulki sa połaczone i mają ten sam potencjał V = 900 V wiec wystarczy tylko przekształcić wzór 2x i podstawić
20 wrz 19:48
daras: btw, po co zmieniasz nick
20 wrz 19:53
impek: to nie ja zadałem pytanie, ktoś inny, ja dołączyłem się do tego pytania ^^
20 wrz 20:14
.: to podstaw!
20 wrz 21:00