fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Fizyka,Impuls siły PiesOgrodnika: Na idealnie gładkiej powierzchni spoczywa klocek o masie 5,0 kg. Kula o masie 40g i szybkości 300 m/s przebija go i po 0,20s wylatuje z szybkością 100 m/s. Jaka była wartość siły wzajemnego oddziaływania między kulą a klockiem?
18 sty 14:53
18 sty 21:23
PiesOgrodnika: pls chłopaki pomozcie ogolnie to mam pomysl na to zadanie tyle ze nie wiem co dalej robic poniewaz korzystajac z zaleznosci Δp = pk − po, gdzie Δp − zmiana pędu, pk − pęd końcowy, po− pęd początkowy, Δp = F*Δt. Czas mam podany, tyle ze nie potrafie obliczyc siły. Czy w tym zadaniu chodzi o poprawne zapisanie zmiane pedu i wykorzystanie zasady dynamiki newtona
20 sty 20:21
MQ: Δp − pęd oddany klockowi przez kulę Δt − czas podany F wyliczasz z równania, które podałeś
20 sty 22:38
PiesOgrodnika: czyli Δp = 0,04kg*(300 − 100)m/s?
21 sty 19:41
MQ: tak
23 sty 02:37