fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
poproszę o pomoc paulina: Bryła składa się z pręta o dł. 90 cm i masie mp=0.9kg oraz ciężarka o masie m=0.9 kg na jednym jego końcu. W jakiej dł od drugiego końca znajduje się środek masy tej bryły ?
8 sty 21:06
daras: wpisz w wyszukiwarkę: "środek masy" i zastosuj sie do znalezionego tam wzoru gdybyś miała problemy z dodawaniem to melduj
8 sty 21:11
paulina: wiesz gdyby to było takie proste to nie pisałabym tutaj... nie znam wzoru i nie moge go nigdzie znalezc
8 sty 21:34
daras: i nie wiesz co to Googleemotka
9 sty 08:52
paulina: dobrze... to sam wpisz środek masy w google i powiedz co znalazłeś bo ja wpisuję i nie ma tam wzoru na środek masy.
9 sty 17:37
10 sty 20:08
daras: ty chyba nie umiesz czytaćemotka
10 sty 20:08
paulina: cholera jasna .... to znajdz mi prosze wzor bo tam o nie ma...
10 sty 20:55
paulina: tam sa jakies całki ktorych nie umiem liczyc
10 sty 21:08
daras: a próbowałaś choć jeden z tych linków ? do jasnej ciasnej
10 sty 21:13
daras: jest sumowanie a tego uczą we wczesnej podstawówce mniemam, że ją skończyłaś z wyróznieneim
10 sty 21:13
paulina: ziom serio umiem wpisac w google wyznaczanie środka masy... ALE CO POTEM. Bardzo sie ciesze że umiesz to zrobic za mnie, ale może troszke szacunku co?
10 sty 21:21
daras: potem masz podstawić do wzoru i w liczniku pododawać iloczyny mas x ich współrzędna (odległość od dowolnie wybranego początku układu współrzędnych) a potem podzielić przez masę całej bryły http://fizyka.pisz.pl/strona/41.html ty masz zadanie prostsze, bo masz tylko jedną oś więc zastosuj pierwszy wzór pod rysunkiem
11 sty 10:12
daras: ja tego za ciebie nie zrobię, bo to ty masz się nauczyć , a ja już to umiem mogę tylko, jeśli będziesz chciała podrzucić ci kilka innych, podobnych przykładów dla wprawy, oczywiście niezbyt skomplikowanych emotka
11 sty 10:14
paulina: no i dziękuje CI bardzo− wiem że sama muszę to umieć− i ogólnie to i tak dzięki że się zainteresowałeś ale te uwagi o czytaniu to wiesz emotka
11 sty 15:14