fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
zad.12 str.43 fizyka maria56: Przyjmujemy,że przyspieszenie ziemskie jest stałe.Ciało o masie m spada pod wpływem siły grawitacji ruchem jednostajnie przyspieszonym. a) Czy wobec tego praca wykonana przez siłę grawitacji jest w kolejnych sekundach tego ruchu stała,coraz większa,czy coraz mniejsza? b)Czy praca zmieni się,gdy masa ciała będzie dwukrotnie większa?Odpowiedź uzasadnij obliczeniem wykonaniem pracy w 1,2 i 3sekundzie ruchu.
29 lis 21:40
daras: przepraszam cię bardzo ale na żadnej ze stron czterdziestych trzecich moich zbiorów zadań nie znalazłem zadania o numerze 12emotka podpowiem tylko, że praca siły to iloczyn skalarny siły i przesunięcia http://fizyka.pisz.pl/strona/48.html skoro siła ma stałą wartość to zastanów się jak zmienia się droga podczas swobodnego spadania
30 lis 10:48
maria56: do Daraszięki za odpowiedź,moja wina,bo nie napisałam,że chodzi tu o zeszyt ćwiczeń 2 dla gimnazjum,czyli zad 12 str.43 w zeszycie ćw.dla gimnazjum 2.wydaje mi się,że praca jest coraz mniejsza,bo wysokość jest coraz mniejsza.Ale b.?
30 lis 12:10
maria56: zad.12str.43 zeszyt ćwiczeń dla gimnazjum 2
1 gru 10:08
daras: ja nigdy do gimnazjum nie chodziłem emotka więc nie wiem co to
1 gru 19:45
maria56: do daras;jeśli nie chodziłeś do gimnazjum,to treść zad. zapisałam,jeśli nie umiesz rozwiązać lub nie chcesz,to nie zawracaj głowy.Madrość człowieka polega na tym,aby umieć trudne sprawy dla jednych,wytłumaczyć tak,aby najsłabszy zrozumiał.Pełno w szkołach"wykształconych"nauczycieli,którzy nie potrafią lub nie chcą wytłumaczyć to co powinni wytłumaczyć.W ogromnej większości to,że uczniowie nie umieją,jest winą pseudo−nauczycieli,wymądrzających się swoją wiedzą.pozdrawiam.
2 gru 09:00
GG:40557201: to ty nie zawracaj gitary marysiu
2 gru 13:11