fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Kondensator katia: Pomocy! Dane są dwa kondensatory próżniowe. Jeden zanurzono w poziome do połowy w oleju, a drugi w pionie do połowy w oleju. Przenikalność dielektryczna oleju wynosi 4. Oblicz który z tych kondensatorów ma większą pojemność i o ile.
23 lis 20:30
daras: Zastanów się jaki układ tworzą takie kondensatory zanurzone do połowy w olej a potem zastosuj odpowiedni wzór na łączenie kondensatorów. Na końcu podziel otrzymane dwie pojemności zastępcze.
23 lis 20:38
katia: :( toś mi pomógł... ja nic z tego nie rozumię...
23 lis 20:56
katia: znam wzory ale w nich są wartości s i d których ja nie mam podanych i wychodzą mi z tego nieziemskie cuda... emotka
23 lis 21:02
MQ: Dodatkowo trzeba by zapytać tego, co układał to zadanie, co to znaczy "zanurzono w poziomie" i "w pionie".
23 lis 21:53
daras: pewnie były do tego rysunki, a co do S i d to oczywiście się skrócą, jakbyś naprawdę spróbowała na wzorach, które"znasz", to byś to sama zobaczyła
24 lis 10:17
katia: nie musisz ironicznie dawać do zrozumienia, ze nie znam wzorów, bo wzory znam, a nawet jeśli by było inaczej to mam je zapisane w notatkach, i podważać także nie musisz tego, że nie rozwiązywałam, bo rozwiązywałam aczkolwiek podstawiałam wartości dielektryczne zarówno próżni jak i oleju to tych wzorów i z przekształceń dlatego mi wyszły głupoty. Na poprzednim etapie nauki nikt nie rozwiązywał z nami zadań na samych wzorach tylko na wartościach podstawionych. Czasem może warto było by sobie oszczędzić uszczypliwych uwag... bo to naprawdę potrafi zniechęcić, tym bardziej jeśli dana osoba naprawdę próbowała coś z tym zrobić...
24 lis 20:17
MQ: No to pokaż, co policzyłaś i jak, to ci pomożemy. Na razie nie wiadomo, w czym masz problem.
24 lis 20:26
katia:
1 1 1 

=

/d +

/d
C 8,85*1012 * s 4*s 
wyszedł mi z tego potrójny ułamek(chodzi o to że to d jeszcze pod wszystkim ma być zapisane) ale nie udało mi się tutaj go w pełni stworzyć emotka no i tam próbowałam go na samo C poprzekształcać ale naprawdę cuda na kiju z tego emotka
24 lis 20:42
MQ: Pokaż obliczenia, a nie wynik końcowy.
24 lis 20:58
Alicja: ale to nie wynik końcowy... to jest podstawienie pod pierwszy wzór. nerwy bym potraciła jakbym wszystkie te ułamki miałam tu poprzepisywać. gdyby można było to wstawiłąbym zdjęcie obliczeń ale się nie da...
24 lis 21:08
MQ: rysunekNie interesują mnie podstawienia, tylko tok twojego rozumowania przy rozwiązaniu. 1. Jaki masz układ zastępczy zamias zanurzonego kondensatora? 2. Jakich wzorów użyłaś? Dla skupienia uwagi rozwiąż przypadek z rysunku.
24 lis 21:18
daras: ja już straciłem nerwy na ciebie katiu, Alicjo czy jak ci tam jeszcze... twoja "znajomość" wzorów polega tylko na wiadomości, że gdzieś są w zeszycie ale spróbujmy raz jeszcze MQ narysował ci jeden przypadek: 1. jak są połaczone te kondensatory? 2. jaka jest pojemność kondensatora powietrznego ? 3. jaka jest pojemność kondensatora z olejem ? 4. jaka jest pojemność całkowita ? ponieważ nie masz podanych żadnych liczb więc podziałaj na wzorach
25 lis 10:32