fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
mechanika Ania: rysuneksznur zamocowany na jednakowym poziomie w punktach A i B jest obciążony w środku ciężarem G=20N. Określ napięcie sznura , jeżeli jego długość ACB jest równa 30m , zaś strzałka ugięcia w jego środku f=0,20G bardzo proszę o rozwiązanie i szczegółowe wytłumaczenie zadania
19 lis 01:42
daras: Zagadnienie ze statyki: rozłóz siły na dwa kierunki pionowy i poziomy wypadkowe sił w obu kierunkach muszą być = 0.
19 lis 11:16
Ania: a mógłbyś pokazać jak ? bo mam próbę rozwiązania tego zadania ale nie wiem czy mam dobry tok myslenia. proszę pomóż
19 lis 12:43
MQ: To pokaż tę próbę. Ocenimy, poprawimy emotka
19 lis 13:28
Ania: rysunektylko jak będę miała źle to proszę mi pomóc i nakierować na właściwą drogę a więc G=20N ; ACB= 30m; f=02m na rysunkach jak zaznaczyłam siły emotka CB= 15m ( z rysunku o trójkącie prostokątnym ) sinα=0,2/15= 0,013 suma Fy =0 2 x F x sinα − G = 0 2Fsinα=G F=G/2sinα= 20n/2 x 0,013 ≈769 N ocencie czy to w ogóle jest dobrze, dzięki za pomoα5
19 lis 22:37
daras: Składowe iksowe się równoważa a 2Fy = G jeżeli AB = 30 m i f = 0,2 m to BC ≈ 15 m F ≈ 750,1 N
20 lis 00:13
Ania: A dlaczego 2Fy=G i jest pominięty kąt ? i czemu wyszedł ci wynik 750N . możesz to rozpisać skąd to wziąłeś ?
20 lis 08:41
Ania: mam jeszcze jedno zadanie z którym nie mogę sobie dać rady , nie wiem jak to ugryść, może ktoś po może : określ reakcje pryzmatycznego podłoża na spoczywającą na nim jednorodną gładka kulę o masie 10 kg? niestety nie było tu żadnych rysunków i nie wiem jak się do tego zabrać? może ktoś ma pomysł ?
20 lis 09:16
daras: rysunekpomoże jak popływa po morzu na Pomorzuemotka Fy to skłądowa, którą należy wyznaczyć z funkcji trygonometrycznej odpowiedniego kąta, przecież sama to zapisałaś o 22:37 więc chyba rozumiesz emotka
20 lis 10:53
daras: jesli sie decydujesz na zakąłdanie nowego posta i chwała Ci za to, to nie pisz tutaj albo pisz ale tylko nt. pierwszefo zadaniaemotka
20 lis 10:55
Ania: składowa a nie skłądawa emotka tak wiem że z funkcji , tylko napisałeś 2Fy=G więc zabrakło mi kąta . Jeśli chodzi o nowe zadanie to wpisałam już je jako nowe , ale dzięki za uwagę emotka
20 lis 11:02
daras: widzę , że lubisz przepisywać dokładnieemotka ja wolę jak ktoś czyta między wierszami
20 lis 16:15
Ania: jak może bym czuła się w tym temacie dobrze to i czytanie między wierszami byłoby przyjemne , to nie jest mój konik lecz raczej pięta Achillesa , więc nie dziw się że dopytuję emotka
20 lis 17:23
daras: mnie już nic nie zdziwi
20 lis 20:32