fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
a qwer: Wektory polozenia r1 i r2 dwoch czastek zmieniaja sie w czasie nastepujaco: r1(t)=At2i+Btj, r2(t)=At2i + Cj, gdzie A, B, C oznaczaja stale, i , j wektory jednostkowe odpowiednio wzdluz osi OX i Oy. Wyznaczyc wektory predkosci i przyspieszenia obu czastek oraz czastki drugiej wzgledem pierwszej. Czy predkosc wzgledna zalezy od czasu? Po jakim czasie czastki te spotkaja sie? Mam policzone v1(t), a1(t), a2(t) V2(t), V21, i a21=0 i teraz mam zapisane ze r1=r2 i potem wyliczony czas , ktos moglby wytlumaczyc dlaczego tak jest? i
7 lis 13:51
MQ: Liczysz czas, po jakim cząstki spotkają się, czyli gdy mają te same położenia, czyli gdy r1=r2
7 lis 14:15
qwer: okej , dzieki. A predkosc wzgledna zalezy od czasu, tak?
7 lis 14:17
MQ: Wg mnie nie.
7 lis 16:28
daras: v1(t) = 2Ati +Bj , v2(t) = 2Ati a1(t) = 2Ai , a2(t) = 2Ai V2,1 = V2 − v1 = −Bj ==> nie zależy od czasu, czyli poruszają sie względem siebie ruchem jednostajnym, co zresztą sugeruje przyspieszenie a21 = 0
 C 
Cząstki spotkają się w chwili t =

.
 B 
7 lis 22:40