fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Działania na wektorach, iloczyn wektorowy grs: Wykonaj działania na wektorach a, b, y. Znak & oznacza działanie iloczynu wektorowego.
 2*a−b 
i (

)&(3*b)
 2 
 a+3*b b−a 
ii (

)&(

)
 4 2 
iii (x+y)&(x+y) iv (x+y)&(x−y) Czy ktoś mógłby pomóc? Wiem (z poradnika w Internecie) jak można obliczyć iloczyn wektorowy jeżeli mamy wektor w postaci [x,y,z] to wtedy iloczyn liczymy z macierzy ale w tej sytuacji nie wiem co zrobić.
4 lis 11:23
daras: iloczyn skalarny działa jak zwykłe mnozenie przez liczbę więc jest rozdzielny względem iloczynu wektorowego który nie jest przemienny itp. tylko tyle mozna zrobić np. ad iii) ..= x&x + x&y + y&x + y&y = 0 +x&y − x&y + 0 = −2x&y
4 lis 11:29
daras: PS. czemu nie widać cię na forum, jesteś gościem czy jednym z tych złośliwców co dopisują bzdurne komentarze a teraz przyszła kryska na matyska ?
4 lis 11:30
grs: Jestem gościem, w sumie to na fizyka.pisz.pl jestem pierwszy raz. Dziękuję za pomoc, spróbuję rozwiązać pozostałe przykłady.
4 lis 11:42