fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Wyznacz położenie kuli w lufie, jej przyspiszenie, czas ruchu w lufie... bodzio: Witam Mam takie zadanko (poniżej), nie bardzo wiem jak się za to zabrać, prosiłbym o rozwiązanie, razem z wytłumaczeniem (jak najlepsze wytłumaczenie jest konieczne, chcę to ogarnąć). Treść zadania: Prędkość kuli w lufie karabinu zależy od czasu jak v(t)=3,0*105t−5,0*107t2 (w jednostkach SI). Przyspieszenie kuli opuszczającej lufę wynosi 0. Wyznaczyć położenie oraz przyspieszenie kuli wewnątrz lufy. Ile czasu tra ruch kuli w lufie? Z jaką prędkością pocisk wylatuje z karabinu?Ile wynosi długość lufy? Z góry dziękuję za pochylenie się nad tym zadaniem.
27 paź 20:15
MQ: Położenie: ∫ v(t) dt Przyspieszenie: a(t)=dv/dt Czas ruchu w w lufie tL wyliczysz z warunku a(tL)=0 Prędkość wylotu policzysz z warunku: vL=v(tL) Długość lufy wyliczysz z całki oznaczonej: ∫ v(t) dt w granicach od t=0 do t=tL
27 paź 20:54
bodzio: no to pięknie, jeszcze całek nie mieliśmy, nawet pochodnych nam nie zrobili, kurcze, może jakoś to rozgryzę
27 paź 21:04