fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Kipic ja Kipic: rysunekWitam Mam takie zadanie Jaka sila F trzeba zadzialac zeby ruszyc cialo o masie m. Długosc d1 to 1 metr , dlugosc d2 to 3 metry , masa m = 100 N, pomijamy grawitacje. Nie tyle co prosze o rozwiazanie zadania ,ale o twierdzenia chociaz jakie trzeba wykorzystac albo jakas podpoweidz , wtedy sprobuje sam rozwiazac bo narazie to nie mam pojecia jak sie za to wziasc. Z góry dziekuje za informacje.
19 paź 22:31
daras: Grawitacji nie da się pominąć. Dźwignia dwustronna zwana pospolicie huśtawką. Popraw dane , bo masę mierzy się w kilogramach a nie niutonach
20 paź 15:02
Matematyk ale też fizyk: Kipic, a masz jakies sily do wybrania?
20 paź 18:01
phyzik: Pisze się wziąć, za to pałę kiedyś stawiali Fr1 = mgd2 chyba jesteś w stanie sam podstawić i wyliczyć z tego F ? a jak nie , to na zadane.pl ci to policzą na liczydłach w trymiga
20 paź 22:13