fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
bryła sztywna abcd1234: Cześć, mogę prosić o podpowiedź jak w tym zadaniu rozłożone będą siły? Dwóch ludzi o masach 60 kg i 75 kg stało na dwóch końcach deski podpartej w jednym miejscu− w odległości 40 cm od człowieka o masie 75 kg. Deska miała długość 1m a jej masę można pominąć. Czy ludzie pozostaną w równowadze? Póki co wiem, że: na człowieka o masie 60kg działa siła ciężkości Fc1, on działa na deskę siłą nacisku Fn1 i deska działa na niego siłą reakcji R1, przy czym Fc1=R1=Fn1 na drugiego człowieka działa siła ciężkości Fc2, on działa na deskę ciłą nacisku Fn2 i deska działa na niego siłą reakcji R2, przy czym Fc2=R2=Fn2 jak to jest z tym punktem podparcia? jakie siły w tym miejscu działają skoro masę deski można pominąć? (wiem, że te siły nic nie zmienią w obliczeniach bo będą na osi obrotu, ale dla poprawności chcę je rozpisać) Czy tam będzie siła nacisku równa Fn1+Fn2? i siła reakcji równa R1+R2?
1 paź 10:57
abcd1234: rysunekczy rc=r1+r2?, fcn=fn1+fn2?, rc= fn1+fn2 a fcn=r1+r2?
1 paź 11:08
: 40x75≠60x60
1 paź 18:10
: Póki co wiem, że.. to mało wiesz, czytaj...rozwiązuj ze 100 podobnych zadań. z bogiem
1 paź 18:11