fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Ciało rzucono pionowo w dół. Prędkość przy upadku okazała się 3 razy większa fizz: Ciało rzucono pionowo w dół. Prędkość przy upadku okazała się 3 razy większa niż prędkość początkowa. Oblicz z jakiej wysokości rzucono ciało, jeżeli czas spadania wyniósł 2s. Zrobiłam układ równań 3v0 = vk h = v0 * t + (g*t2)/2 vk = v0 − g*t Odpowiedzią chyba będzie h ≈ 40m, ale wyszło mi to po zmianach znaków w końcowym równaniu − z mojego układu wynika, że h = −(gt2/2) + (gt2/2), więc zeruje się. Musiałam pomylić w równaniach znak/znaki, w którym miejscu to zrobiłam?
13 lis 03:58
: W drugim +
13 lis 06:51
fizz: Który znak powinnam zamienić?
13 lis 15:22
: nie rozumiesz ze jak masz ruch jednostajnie przyspieszony, to wszędzie sa ++ co za imbecyl
13 lis 16:11
fizz: Niestety nie urodziłam się z tą wiedzą:((
13 lis 16:27
: nikt się nie urodził ale każdy dostał mniej więcej taki sam zasób szarych komórek
13 lis 21:41