fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Szescian, ciecz, waga paro: Mam taką zagadkę − na wagę stawiamy naczynie z cieczą, a OBOK tego naczynia na tej samej wadze − sześcian. Natomiast w drugim przypadku na wadze stawiamy naczynie z tą samą cieczą i do środka naczynia z tą cieczą wkładamy ten sam sześcian, co w 1. przypadku. Która waga wskaże większą wartość (a może tą samą) i dlaczego? emotka
16 paź 16:29
Rose: Pojazd porusza się na zakręcie po łuku okręgu z prędkością v = 10 m/s. Wahadełko zawieszone w tym pojeździe odchyliło się o kąt α = 3º. Oblicz promień okręgu. Bardo proszę o rysunek, bo nie wiem nawet jak to sobie wyobrazić.
16 paź 17:11
Rose: Przepraszam, przypadkiem, dodałam odpowiedź, zamiast nowego tematu. Proszę nie zwracać na to uwagi ^^'
16 paź 17:12
Rose: Zaraz założę swój temat
16 paź 17:12
paro: Nie ma problemu emotka
16 paź 22:58
MQ: Oczywiście, że wskaże to samo.
17 paź 10:07