fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Znajdź równania różniczkowe ruchu Mess: rysunekDany jest układ pokazany na rysunku. Znajdź równania różniczkowe ruchu masy m, załóż że sprężyna działa tylko siłą poziomą. Sprężyny mają różne charakterystyki, w momencie początkowym x(0) i v(0) są różne od zera. Potrzebne wymiary traktuj jako dane. Moje pytanie tutaj: czym ten układ różni się od układu gdyby nie było tej linki podwieszonej w środku? (czy to można traktować jako układ sprężyn z takim wahadłem?)
4 maj 21:09
Mess: Warunki początkowe: α0≠0,ω0≠0
4 maj 21:11
: "linka" powoduje, że siły sprężystości pochodzące od obu sprężyn nie mogą być poziome
5 maj 08:56
Mess: Tylko co z polecenia wynika, to w celu uproszczenia mam założyć że te siły są tylko poziome, tak? Czyli to jest "hamowane" wahadło?
5 maj 09:01
: nie wiadomo, moze ta linka sie rozciąga?
5 maj 12:26
Mess: W treści zadania nie ma nic mowy o żadnej lince, tylko że jest dany taki układ i koniec. We wcześniejszych zadaniach linka, jakakolwiek linka, się nie rozciągała, to może tutaj też? emotka
5 maj 16:01