fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
energie kinetyczna Witam: Witam! mam problem z przykładem poniżej, nie wiem jak policzyć : "Jaką część energii kinetycznej pocisku uzyskał klocek bezpośrednio po ugrzęźnięciu w nim pocisku?" Pocisk poruszający się po torze poziomym trafił w klocek. W wyniku ugrzęźnięcia pocisku, klocek przesunął się na odległość S. Masa klocka jest N razy większa od masy pocisku. Współczynnik tarcia klocka o płaszczyznę wynosi k. Jaką prędkość miał pocisk? Jaką część energii kinetycznej pocisku uzyskał klocek bezpośrednio po ugrzęźnięciu w nim pocisku? czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak policzyć energie kinetyczną jaką uzyskał klocek? byłbym bardzo wdzięczny
19 maj 18:24