fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
W wagonie poruszającym się poziomo z pewnym przyspieszeniem wisi na nici ciężare Lukasz: rysunekW wagonie poruszającym się poziomo z pewnym przyspieszeniem wisi na nici ciężarek o masie 100 g. Nić odchylona jest od pionu o kąt 150. Oblicz przyspieszenie wagonu i siłę napinającą nić. Hej mam pytanie co do zadania. A dokladnie obliczenia siły F. Zrobiłem sobie rysunek sił, ale teraz mam takie pytanie, jeśli siła Q (mg) jest skierowana do dołu a siła Fr jest skierowana pod kątem 15 stopni względem wagonu to metodą równoległoboku przez dodanie tych dwóch sił to przecież siła F będzer
31 mar 17:04
Lukasz: to siła F bedzie skierowana pod ukosem ?*
31 mar 17:05
: nie
31 mar 20:33
Lukasz: Wyczerpująca odp... na rysunku przecież zaznaczyłem tą siłę i widać jak jest pod ukos.
31 mar 21:34
Lukasz: to co źle robie w tym zadaniu?
31 mar 21:34
: źle rysujesz
1 kwi 09:47