fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
W kablu zasilającym rozrusznik w samochodzie w momencie uruchomienia silnika pły Paweł: W kablu zasilającym rozrusznik w samochodzie w momencie uruchomienia silnika płynie prąd o natężeniu 300 A. Jaka siła działa na odcinku o długości 10 cm na przewody w kablu? Przyjmij, że odległość między nimi wynosi 1 cm
29 sty 18:13
29 sty 18:25
Paweł: A mógłbyś mi to wyliczyć? bo ja nadal nie wiem co pod co podstawić
30 sty 10:18
: to się dowiedzQQ
30 sty 13:48
Paweł: Chce się od Ciebie dowiedzieć emotka
30 sty 15:07
Rafał: Hej. Nie wiem czy dalej potrzebujesz pomocy ale trzymaj. Musisz wykorzystać 2 wzory aby zrobić to zadanie. Najpierw wyliczasz indukcje magnetyczną ze wzoru na pole prostoliniowego przewodnika(3 wzór od góry w karcie wzorów maturalnych) a następnie wynik wstawić do wzoru na siłę elektrodynamiczną Powodzenia!
4 mar 23:31
: Pasłęku nauka kosztuje, jeśli nie chcesz poruszyć swoimi szarymi komórkami, to musisz za wiedze zapłacić.
6 mar 23:27