fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Rzuty ukośne aaaaaaaa: rysunekKamień rzucono pod górę o kącie nachylenia b = 30° do poziomu z prędkością v0= 6 m/s pod kątem a = 45° do poziomu. W jakiej odległości od miejsca wyrzucenia upadnie ten kamień? (Mendel 248) Jeżeli dobrze zrozumiałem zadanie, muszę znaleźć dystans d. Wydaje mi się, że jeżeli znajdę czas tego ruchu, to będę w stanie policzyć rzut pod kątem 45, i dystans d. niestety nie wiem od czego zacząć, bo mam wrażenie, że policzenie czasu ruchu dla kąta (a−b) nie jest poprawne. Odpowiedzi podają wynik:
 2v02sin(a−b) 
l =

 gcos2(b) 
Proszę o wskazówkę i z góry dziękuję za pomoc
24 sty 15:59
: napisz r−nia prostej i paraboli a następnie ich 2 punkty przecięcia ich odległość będzie rozwiązaniem
25 sty 09:33
aaaaaaaa: rysunekUdało mi się to rozwiązać samemu wczoraj. Przepraszam, że zabrałem czas, bo w sumie nie było takie trudne.
 xcosb 
opisałem t jako

 cosaVo 
wtedy dla rzutu pod katem a:
 1 
Y(t) = Vyt −

gt2
 2 
a Y(t) = xsinb i wyszło Tak czy inaczej dziękuję za pomoc.
25 sty 17:29