fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Powtórka liceum, bardzo proszę o pomoc Ricco: 3. Z samolotu lecącego poziomo z prędkością v=900km/h na pułapie h=300 m zrzucono bombę. Oblicz zasięg poziomy, prędkość w punkcie upadku i kąt upadku bomby. Zacząłem rozwiązywać ale... h(x)= h0 − gt22, h(x) = 300− 10*602=0 i tutaj dochodzę do błędu... 4.Chłopiec kopnął piłkę pod kątem 30 st do poziomu i nadając jej prędkość 40 m/s. Na jakiej wysokości piłka uderzy w scianę budynku oddalonego o 10m i jak długo będzie leciała. Jaką prędkość miała w momencie uderzenia? Tutaj też zacząłem sam i z wzoru na równanie toru rzutu ukośnego wyszło mi że h=u{33−100{240}} 5.Z powierzchni ziemi wyrzucono ciało pionowo do góry z prędkością V0=4,9m/s.Równocześnie z wysokości na jakią wzniesię się wyrzucone ciało zaczyna spadać w dół drugie ciało z tą samą prędkością V0. Oblicz czas t oraz wysokość h od powierzchni ziemi w której te ciała się spotkają, oraz prędkość obu ciał V1 i V2 w momencie spotkania. Pomijamy opór powietrza. Tego nawet nie mam pojęcia jak zacząć... 6.wentylator wiruje z prędkością obrotową 900 obr/min. Po wyłączeniu wentylator obraca się ruchem jednostajnie opóźnionym i wykonuje 75 obr do chwili zatrzymania się. Ile czasu mija od chwili wyłączenia do całkowitego zatrzymania.
8 paź 18:56
daras: litanie z(a)dań to do świętych..
9 paź 10:42
phyzik: emotka
9 paź 21:56
halina:
10 paź 21:08
halina:
10 paź 21:08