fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Znajdz wspołczynnik tarcia krążka o podłogę Mateusz: Krążek hokejowy poruszający się po lodzie z prędkością v wlatuje na powierzchnię drewnianą i zatrzymuje się po przebyciu drogi s. Znaleźć współczynnik tarcia krążka o podłogę.
7 paź 21:52
daras: opanowałeś wzory na ruch j.zm. opóźniony
7 paź 21:55
Mateusz: Tak tak opanowałem , ale nie mam pojęcia jak to zrobić .
7 paź 22:00
mechanik: Wlatujac na powierzchnie drewniana mial energie kinetyczna tylko, a skoro sie zatrzymal to stracil cala swoja energie na prace tarcia. z ruchu opoznionego wyliczysz to co brakuje ci do rozpisania pracy i po zadanku emotka
7 paź 22:55
daras: Jak nie opanował to nie podstawi tylko czeka na gotowca a takie dają na korepetycjach$ a jesli opanował i nie ma lenia to podstawi i pochwali sie wynikiememotka
8 paź 10:16
Mateusz: Czyli mam napisać , że Ek=T upraszczam to i zostaje mi v2/2=gμ i co z tym dalej zrobić ? Wytłumaczy ktoś ?
8 paź 19:32