fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Proszę o sprawdzenie toku rozumowania oraz o cenne sugestie Lukas: Samochód jedzie z prędkością 30km/h przez pół godziny, potem jednostajnie przyspiesza przez 10 minut do prędkości 90km/h, następnie jedzie z tą prędkością przez 20 minut. Jaka jest prędkość średnia? Ja zacząłem to robić tak: Podzieliłem całą trasę na poszczególne rodzaje ruchów, tj: ruch jednostajny 1: V1= 30km/h t1= 30min S=V x t S1=30km/h x 12h= 15km ruch jednostajnie przyspieszony: Vp= 30km/h Vk= 90km/h t2= 10min z tym ruchem mam największy problem... ruch jednostajny 2: V= 90km/h t3= 20min liczę podobnie jak ruch jednostajny 1: S3= 90km/h x 13h= 30km Na końcu planuję zsumować S1, S2 oraz S3 i podzielić przez sumę t1, t2 i t3. Proszę o pomoc i cenne sugestie
7 paź 20:21
daras: za duzo tego jak na wtorkowy wieczór zacznij coś i przedstaw wyniki
7 paź 21:42
daras:
 cała droga 
Vśr =

 cały czas 
1. dobrze S1 = 15 km
 at2 
2. k{S2 = V1t +

} & V2 = V1 +at} rozwiąż układ r−ń
 2 
3. dobrze
7 paź 22:08