fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Współczynnik tarcia pineapple: Z równi pochyłej o wysokości h=1m zsuwa się klocek ze stałą prędkością o wartości v=1m/s i przebywa całą długość równi w czasie t=2s. Oblicz współczynnik tarcia kinetycznego klocka o równię. Prosiłabym o proste wyjaśnienie, dokładnie krok po kroku
7 paź 18:41
jaaa: na początek musisz narysować sobie wszystkie siły jakie działają na klocek
7 paź 18:47
pineapple: rysunek mam. Mam na nim siłę grawitacji Fc rozłożoną na składowe Fx i Fy, siłę tarcia i siłę reakcji równoważącą Fc. To chyba wszystkie? Nie wiem jak dalej to ruszyć.emotka
7 paź 18:49
pineapple: Pomoże ktoś? emotka
7 paź 19:11
daras: skoro ruch jednostajny, to siła tarcia musi równoważyć składową równoległa do równi siły ciężkości
7 paź 21:40