fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Oblicz drogę, czas i prędkość Justi: Dwóch uczniów jedzie do szkoły na rowerach. Pierwszy z prędkością V1=5 m/s, a drugi z prędkością V2=10m/s. W pewnej chwili drugi minął pierwszego, a gdy ten zorientował się, że kolega go wyprzedził postanowił go dogonić. W tym celu zaczął przyspieszać z przyspieszeniem a=1m/s2. Oblicz: 1. po jakim czasie się spotkają, 2. jakie będą ich prędkości, 3. jaką drogę przebyli do momentu drugiego spotkania?
13 paź 14:50
korki_fizyka@tlen.pl: I jak proponujesz się zabrać do tego zadania? moja propozycja:
 at2 
x1(t) = v1t +

 2 
x2(t) =v2 t t − chwila minięcia
13 paź 15:48
Justi: No ja zupełnie nie wiem
13 paź 19:36
korki_fizyka@tlen.pl: To może zacznij od początku: 1. znajdź podręcznik 2. otwórz go 3. odszukaj wzór na szybkość w ruchu jednostajnym 4. wzór na drogę w ruchu jednostajnie przyspieszonym 5. błysk 6. wiesz emotka
13 paź 21:06
korki_fizyka@tlen.pl: 7. jeśli jeden przebieg nie wystarczy, to powtórz w pętli 1−4 nieskończoną/skończoną ilość razy
13 paź 21:08