fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Resnick tom 1 dział 2 zad 13 bigmike94: Jedziesz autostradą międzystanową z San Antonio do Houston z prędkością 55 km/h przez połowę czasu jazdy, a drugą połowę z prędkością 90km/h. Wracając, połowę drogi przebywasz z prędkością 55km/h, a drugą połowę z prędkością 90km/h. Ile wynosi średnia wartość bezwzględna prędkości: a.)w czasie jazdy z San Antonio b.)w czasie drogi powrotnej z Houston do San Antonio c.)w czasie podróży? d.)ile wynosi twoja prędkość średnia w czasie całej podróży czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego inaczej układamy równania dla punktów a i b i dlaczego wychodzą inne wyniki?
17 lip 19:24
korki_fizyka@tlen.pl: a jakie Tobie wyszły wyniki?
18 lip 15:22
bigmike94: Dwa razy (dla podpunktu a i b) 68,27km/h, gdyż trzeba było dwa razy policzyć średnią prędkość bezwzględną dla tych samych prędkości. Wyprowadź mnie z błędu jeśli się mylę. W książce są to odpowiedzi a.)72.5 b.)68.27
18 lip 18:09
korki_fizyka@tlen.pl: przecież to są dwa RÓŻNE przypadki a) średnia arytmetyczna b) średnia geometryczna
18 lip 18:15
korki_fizyka@tlen.pl: nie jechałem nigdy po drogach stanowych ale wydaje mi się, ze tam sa ograniczenia szybkości w milach per hour emotka
18 lip 18:16
bigmike94: Ile wynosi średnia wartość bezwzględna prędkości: a.)w czasie jazdy z San Antonio b.)w czasie drogi powrotnej z Houston do San Antonio Ja tu widzę tylko "średnia wartość bezwzględna, powiedz mi proszę (jestem początkujący) skąd takie wnioski, że chodzi o średnią geometryczną oraz średnią arytmetyczną?
18 lip 20:22
korki_fizyka@tlen.pl: z San Antonio do Houston:..."przez połowę czasu jazdy" z Houston do San Antonio".."połowę drogi.." jest różnica jeśli tego nie widzisz, to przeczytaj jeszcse raz i jesz ze raz i... albo sie prześpij a rano to może zrozumiesz
18 lip 22:13
bigmike94: Powiem tak...łopatą mi wbiłeś do głowy ... Dzięki wielkie
18 lip 22:50