fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
fizyka - ped mejster: Samochód zabawka o masie 2 kg pokonując zakręt zmienia kierunek swojego ruchu o 90 stopni. Oblicz zmianę pędu zabawki wiedząc, że jej prędkość przed skrętem wynosiła 0.5 m/s, a po wyjściu z zakrętu miała wartość 0.4 m/s. ma ktos pomysl jak to zrobic? wszystko komplikuje tylko ten kat, nie wiem co z nim zrobic.
25 maj 19:31
:
 m 
1,28 kg

 s 
25 maj 21:38
annabb: rysunekjak patrzymy w kierunku zielonym zmiana pędu 0,8kgm/s jak patrzymy w kierunku zielonym zmiana pędu 1kgm/s
25 maj 22:34
mejster: co? nie czaje. mozna jakies obliczenia czy cos? dwa razy to samo napisalas tylko na koncu inna liczba.
26 maj 04:05
mejster: czyli zmiana pedu to jest 0.2 m/s?
26 maj 04:09
: głupiś
26 maj 08:41
annabb: za drugim razem miało być w kierunku fioletowym
26 maj 13:46
mejster: czyli jaki bedzie wynik i jak do niego dojsc? bo takie mowienie na okolo nic mi nie mowi.
26 maj 17:34
: musisz cofnąć sie do SP
26 maj 18:35
mejster: po co mnie tak w chuja robisz? nie to nie, ide na inne forum
26 maj 19:20
annabb: pęd jest wielkością wektorową ..zależy od kierunku patrzenia logicznie będzie kierunek początkowy czyli fioletowy czyli zmiana jest o 1kgm/s
27 maj 00:08