fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Dynamika 3 bloczki HIPER: rysunekRysunek do zadania przedstawia 3 bloczki, jeden zwisa po lewej stronie stolika (2m) drugi leży na stoliku (2m), trzeci zwisa po prawej stronie stolika (4m) 1. Przyśpieszenie układu ma wartość (pomiń opory) to obliczyłem samemu (4x10 − 2x10) / 8 = 2.5 2,5/10 = 1/4G, odpowiedź się zgadza, lecz nie wiem jak zrobić drugie zadanie Siła wypadkowa działająca na klocek wiszący z lewej strony (patrz zadanie poprzednie) a. ma taką samą wartość, jak siła wypadkowa działająca na klocek poruszający się po stole. b. jest mniejsza od siły wypadkowej działającej na klocek poruszający się po stole. c. jest większa od siły wypadkowej działającej na klocek poruszający się po stole. d. jest większa od siły wypadkowej działającej na klocek o masie 4m. Proszę o pomoc, nie mam pomysłu na to zadanie
13 maj 12:03
HIPER: Wydaje mi się że odp B, lecz nie jestem pewien
13 maj 12:16
Leszek: Przyspieszenia wszystkich klockow sa jednakowe , F= Ma , popatrz na masy klockow to da Ci odpowiedz !
13 maj 14:14
HIPER: Nadal nie rozumiem, mam rację z tą odpowiedzią B czy nie?
13 maj 18:55
A:
13 maj 22:24
HIPER: a zamiast nicku miała być odpowiedzią? Poprawna jest A?
14 maj 12:10
męczydusza:
14 maj 14:43