fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Rozkład sił Adi: 1. Samochód o masie 950 kg jedzie ze stałą prędkością prostoliniowym odcinkiem drogi. Siła napędu silnika jest dwukrotnie większa od siły ciężkości. a) Narysuj rozkład sił działających na samochód (4 siły) b) Podaj pełne nazwy tych sił c) Podaj wartość każdej siły
29 kwi 08:07
: poszukaj w podreczniku
29 kwi 09:34
Oli: Gdyby to znalazł to by nie pytał
29 kwi 11:15
Adi: No dokładnie Dzięki Oli! Wiem jak nazwać siły jednak nie wiem jak narysować siłę ciągu i siłę oporu... No i wartości... jak policzyć? skoro podana jest tylko masa? Można policzyć Fg = m*g −−> 950*10=9500N Fr (siła reakcji podłoża)=Fg(sile grawitacji) ale co z siłą oporu (Fo) i ciagu (Fc) ?
29 kwi 11:25
: Przecież masz napisane, że jest 2x większa od siły ciezkości, a tą udało ci sie policzyć, więc licz dalej.. zapoznaj się z tematem z podrecznika: I zasada dynamiki, zakładki masz po lewej stronie
29 kwi 19:19
Adi: Nie potrzebuje MOTYWATORA, tylko osoby, która mi to wytłumaczy Nie spisuje gotowców, tylko fajnie jakby ktoś to WYTŁUMACZYŁ Pisanie, ze coś jest w podręczniku nie pomaga, bo nie każdy tak samo rozumuje jak ty emotka Jakbym po przeczytaniu podręcznika wiedział, to nie wysilałbym się, żeby zawracać głowę innym ... A uwierz, ze podręcznik czytałem i to nie raz ...
29 kwi 21:05
: w takim razie zapraszam na korepetycje nie chce mi się tyle pisac..
29 kwi 21:57