fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Optyka o rany julek: Dalekowidz i krótkowidz są "na bakier"o tę samą liczbę centymetrów w stosunku do odległości dobrego widzenia.Który z nich powinien nosić "mocniejsze"szkła ?
24 kwi 08:13
sd: W pustym pokoju uwiędłe kwiaty W fotelu siedzi jełop wąsaty A zegar tyka, bo czas umyka Z każdym browarem jełop zanika I co tak siedzisz knurze opasły? Twojej nadziei gwiazdy już zgasły Knurze opasły A jełop jęczy, stęka i sarka Nie wie, że grób mu kopie koparka A na tym grobie, kamień niech stanie A na kamieniu poety wołanie "Tu leży jełop mój przyjacielu, który przepierdział życie w fotelu" Więc jełopie sygnowany o rany julek vel pudel i hanecka vel Zen itp przepisz rozwiązanie tegóż bezsensownego zadania i nie bądz na bakier sam ze soba i nie zapomnij zmienić nicku
24 kwi 08:28
Wiem: Po prostu widzisz: d−odległość dobrego widzenia,x−liczba tych centymetrów, Dk−"okulary krótkowidza",Dd−"okulary dalekowidza" ______________________________________________
1 1 Dk 

=

−|

|
d d−x 100 
 100x 
|Dk|=

 d(d−x) 
1 1 Dd 

=

+|

|
d d+x 100 
 100x 
|Dd|=

 d(d+x) 
 Dk d+x 
|

|=

>1⇒|Dk |> |Dd|
 Dd d−x 
24 kwi 08:40
Obywatel: Bezczelna,bandycka prostytutka,samowładnie "zarządzająca" internetem,znowu usunęła moje uwagi pozostawiając tylko swoje inwektywy sygnowane sd.Gdzie to bydlę nabrało takiej bezczelności?Zapewne na drodze wieloletniej niczym nie skrępowanej przestępczej "działalnosci" na etacie doktorowej w psychiatrii bądź gospodyni w telewizji
29 kwi 10:51