fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
pręt wirujący ruchem jednostajnym Stefcio99x: Witam jestem na początku mojej przygody z fizyką mam problem z następującym zadaniem.Bardzo proszę o nakierowanie mnie na wzory lub dział którego to zadanie dotyczy nie proszę tutaj o podanie gotowca jestem chętny do nauki ale nie jestem wstanie przypisać tego zadania do konkretnego działu ani znaleźć nic chociaż trochę podobnego w internecie z góry dziękuję za wszelką pomoc. Jednorodny pręt miedziany o długości i l wiruje ruchem jednostajnym wokół osi pionowej przechodzącej przez jeden z jego kątów.Przy jakiej częstotliwości obrotów pręt się rozerwie.Sporządź wykres dla l 1/5m. wytrzymałość miedzi na rozciąganie to Rm=2.45×108 Pa.
16 kwi 19:56
16 kwi 20:20
Stefcio99x: nie da się tego rozwiązać w jakiś inny sposób nie bardzo rozumiem te tensory mam raptem 6 wykładów za sobą i w ani jednym nic o tym nie było
16 kwi 20:28
Stefcio99x: coś mi się wydaje że będzie to coś z siłą odśrodkową ale nie wiem jak to połączyć z tym rozerwaniem
16 kwi 20:30
Leszek: Sila odsrodkowa F = ∫ ω2 ρ Sx dx = .... ρ = m/lS , gestosc preta Calkowanie od 0 do l Oraz F = Rm *S
16 kwi 21:29