fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
fizyka Miłosz: Ciało o masie 2,0 kg porusza się wzdłuż osi x , uzyskując prędkość 3,0 m/s, w chwili pokazanej na poniższym rysunku. a. Jakie jest przyspieszenie ciała? b. Jaka będzie prędkość ciała 10 s później? c. Jaką drogę pokona ciało po 10 s? https://imgur.com/a/WzhKiU6 a)wyszło mi a=(−27,535i + 2,055j)m/s2 i jest to wektor o długości 27,61 m/s2 jak zrobić podpunkt b i c?
10 kwi 11:31
: A dlaczego ma się poruszać wzdłuż OX? ale skoro sie upierasz, to dalej v(t) = ∫adt x(t) = ∫vdt
10 kwi 20:08
Miłosz: Tak jest w treści zadania że się porusza wdłuż osi ox, ja zadania nie ustalałem emotka
10 kwi 22:46
: to sprawdź to najpierw emotka
11 kwi 08:34
Miłosz: v(t)=∫a(t)dt=∫27,61 m/s2 * tdt = 13,805 m/s2 *t2 +C1 Nie wiem czy dobrze, nie wiem też co podstawić pod C1
11 kwi 13:24
Leszek: Wypadkowa sila dzialajaca no to cialo nie lezy wzdluz osi X , wiec ruch nie moze odbywac sie wzdluz osi X .Zasady dynamiki Newtona ! ! !
11 kwi 13:33
Miłosz: Czyli autor zadania zrobił błąd tak?
11 kwi 13:42
Leszek: Tak ,jest blad , jak Ci napisalem , obliczyles przeciez sile wypadkowa , nie ma ona jednej skladowej wzdluz os x , wiec ruch nie odbywa sie wzdluz osi x , tylko ulosnie do tej osi .
11 kwi 14:03
Miłosz: Faktycznie, dziękuję za odpowiedź emotka
11 kwi 14:04
: włącz myślenie
11 kwi 15:14