fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Pojęcie siły Andrzej: Na słup telefoniczny działają trzy siły pochodzące od kabli przesyłowych do niego przymocowanych. Są to siły wynoszące odpowiednio F1=(300,0i+500,0j), F2=−200,0i F3=−800,0j. a)Znaleźć siłę wypadkową działającą na słup b) Znaleźć kierunek i wartość siły wypadkowej. a)Siła wypadkowa wyszła mi (100i, −300j)N b)Wartość siły wypadkowej wyszła mi 10010N Jak znaleźć kierunek siły wypadkowej? W książce mówią o tym że kierunek można określić przez odpowiedni kąt ale nie wiem jak to zrobić mając 3 wektory
7 kwi 19:19
Leszek: Wypadkowa sila lezy w plaszczyznie XY , to masz kierunek !
7 kwi 19:27
Andrzej: Czyli jeśli narysowałbym moją wektor mojej siły wypadkowej na płaszczyźnie XY to wyczytałbym z niego kierunek tak?
7 kwi 19:53
moja mać: tak jeśli umiesz czytać
7 kwi 20:10
Leszek: Wyznacz linie prosta na plaszczyznie XY na ktorej lezy wektor wypadkowy
7 kwi 21:57
Andrzej: A reszta zadania jest dobrze tak?
7 kwi 22:36