fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
izotopy Filipek: kochani pomóżcie 1.oblicz liczbę masową A i liczbę atomową Z izotopu pierwiastka,który powstał w wyniku rozpadu alfa izotopu radonu Rn na górze 222 na dole 86. Jaki to pierwiastek, ile protonów i ile neutronów znajduje się w jądrze powstałego izotopu. Ile elektronów zawiera atom powstałego pierwiastka 2.w wyniku rozpadu beta −pewnego pierwiastka powstał izotop bizmutu na górze 214 na dole 83Bi. Podaj nazwę tego pierwiastka oraz liczbę protonów i neutronów w jego jądrze. 3. Jedną z metod badania funkcjonowania tarczycy jest scyntygrafia W badaniu tym stosuje się izotop jodu na górze 241 na dole 53 I o czasie połowicznego rozpadu równym 8 dób. Oblicz czs po upływie którego aktywność podawanego pacjentowi preparatu zawierający podany izotop jodu będzie 8 razy mniejsza niż w chwili podania. Kochani chodzi o wytłumaczenie jak rozwiązać bo długo chorowałem teraz ten koronawirus i nie kumam nic Błagam o pomoc
26 mar 20:58
Filipek: może ktoś się zlituje nad koczującym w domu nieukiem z fizyki , proszę mam to na poniedziałek . Ludzie z matmy mi bardzo pomagają i rozumiem coraz więcej może będzie też tak z fizą .Jak możecie to bardzo proszę o pomoc Dzięki emotka
27 mar 08:51
27 mar 10:15
Filipek: a żeś mi pomógł : ............. myślisz że ja wiem co z czym i do czego? Nie jestem takim omnibusem jak Wy jak chcesz się ze mnie ponabijać to Ci się udało, przepraszam że ośmieliłem się prosić o pomoc
27 mar 17:41
: a dodawac i odejmowac umiesz
27 mar 22:09
Filipek: Nie! I nie chcę nic więcej od Was......😥😪😭
28 mar 17:54
Filipek: przykro mi, że trafiłem na takich ludzi.......... sorry na takiego "ludzia"
29 mar 22:50
~: Dalej będziesz tak stękał czy weźmiesz się w końcu do roboty
30 mar 14:34