fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Natężenie pola grawitacyjnego pomóż mi: Czy oddziaływanie grawitacyjne Ziemi z Księżycem I Słońcem ma istotny wpływ na wartość i kierunek natężenia pola grawitacyjnego na powierzchni Ziemi? Odpowiedź uzasadnij, wykonując odpowiednie obliczenia. Nie rozumiem za bardzo jak to obliczyć, czy chodzi tu po prostu by obliczyć natężenie pola Słońca i Księżyca osobno, czy może wypadkową natężenia pola Ziemi Księżyca i Słońca, czy w ogóle inaczej, nie wiem o co tu chodzi. Dlatego byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś napisał od czego wyjść, jak rozrysowac czy coś w tym stylu. Z matematyka sobie poradzę, nie wiem po prostu jak zacząć
22 mar 20:29
: oblicz natężenie pola grawitacyjnego od Słońca i od Ksieżyca w punkcie gdzie znajduje się Ziemia
 GM 
γ =

masę SŁońca, Księżyca, odległości poszukaj w tablicach
 r2 
należałoby tu zastosować zasadę superpozycji ale załóż, że te ciała są na jednej prostej
22 mar 20:46
pomóż mi: Wciąż niezbyt rozumiem 🙄
22 mar 21:02