fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Prąd stały i zmienny o rany julek: Żarówka o oporze R=30 Ω świeci normalnie włączona w obwód prądu stałego o napięciu U=6 V.Jaką pojemność C(kondensator) należało by włączyć w obwód prądu zmiennego o częstotliwości 50 Hz,aby ta żarówka świeciła normalnie przy napięciu skutecznym 220 V ?
12 mar 09:45
Wiem: Po prostu widzisz: U=6,Us=220,ω=100π,R=30 ,C=?
U 1 1 

*[(1+(

)2)0,5+2]+

=Us
2 CωR 2 
C=5.6414 μF
12 mar 10:02
+-: kiepsko widzisz bo się przepaliła, to będzie ≈2,896271304μF
12 mar 11:43
sd: Bo ten kretyn i jełop o rany julek vel Wiem i inne debile tylko przepisuje bezmyślnie rozwiązania nie rozumiejąc w ogóle co się tu dzieje.
12 mar 12:31
Obywatel: A dzieje się bardzo niedobrze.Skoro taka tepa cuchnaca na kilometr dygnitarstwem telwizyjno−psychiatrycznym prostytutka sygnowana sd bądź+: bezczelnie wpierdala się w cudze zadania ze swoimi inwektywami.Karygodne!A jak nadejdzie kres ery tych niecywilizowanych małpich infantylnych społecznie głupawych bydląt to dopiero się porachujemy
13 mar 08:21
+-: o rany julek Wiem: jeszcze nie ma rozwiązania tego epokowego problemu.
13 mar 23:33