fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Pomiędzy nieruchomy stół włożono okrągły ołówek. Miki: Pomiędzy nieruchomy stół i poruszającą się jak na rysunku linijkę włożono okrągły ołówek. Ołówek porusza się (zakładając, że nie występują poślizgi) . http://www.szkolnictwo.pl/rysunki_lekcje/2297/1211 Znam wynik, chciałbym wiedzieć czemu, pomożecie?
25 wrz 23:35
MQ: To znaczy, o co ci chodzi?
26 wrz 01:08
daras: zapewne chodzi o prędkość liniową ołówka? skoro nie ma poślizgu, to tak jakby się toczył po desce z jej predkością ale moge sie mylić, bo tylko sie domyślam, wkleiłeś tylko rysunek bez pełnej treści zadania
26 wrz 12:49
Miki: To jest wszystko − po podanej treści pojawiają się cztery odpowiedzi abcd w lewo z prędkością 4m/s w prawo z prędkością 4m/s w prawo z prędkością 2m/s w lewo z prędkością 2m/s I prawidłową jest odpowiedź d − w lewo z v=2m/s; moje pytanie jednak pochodzi z tąd, iż nie mam pojęcia skąd taki a nie inny wynik...
29 wrz 22:27
urania: no to już wiesz jakie jest rozwiązanie emotka
30 wrz 09:06
Miki: No tak, ale od początku pisałem, że znam wynik, lecz moim problemem jest w jaki sposób do niego dojść. Pewnie myślę za mało fizycznie, bo wydaje mi się, że takowy ołówek powinien poruszać się z prędkością linijki oraz jej zwrotem, gdyż tylko ona nadaje mi jakąś prędkość. Pomijamy siły tarcia i poślizgów, cóż więcej.. choroba...
30 wrz 23:36