fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Kilka pytań z różnych dziedzin fizyki od których może zależeć moje zaliczenie. Mango: Witam te kilka poniższych pytań pojawiło się na egzaminie i możliwe, że pojawią się na poprawie. 1. Dlaczego człowiek stojący na huśtawce kołysze się szybciej niż gdy na niej siedzi(wahadło fizyczne). Wiem, że chodzi tu o odległość środka masy od punktu z którego jest zaczepione ale proszę o jakieś ładne objaśnienie oraz wzorki. 2. Wykazać że w(omega) jest prędkością kątową w rozwiązaniu równania oscylatora harmonicznego x(t)=Acos(wt) 3. Jak stała Planck'a definiuje granice poznania. Myślę że chodzi tu o czas Planck'a oraz odległość Planck'a ale niewiem jak (h) je definiuje. Bardzo proszę o pomoc
1 lut 20:01
: a jest jeszcze komis
1 lut 22:25
Mango: Jest ale jednak chciałbym tego uniknąć.
1 lut 23:35