fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Całka/Pochodna interpretacja geometryczna Nju: rysunekTo nie do końca zadanie, ale nie daje mi to spokoju. Ostatnio w końcu do mnie dotarło, że droga to tak naprawdę pole pod wykresem(całka). I wiem jak do tego doszli ludzie. Jednak dalej dla mnie jest tajemnicą, że 1 pochodna to przyspieszenie, czyli prędkość po czasie no i 2 pochodna. Czy są jakieś materiały, które w prosty sposób pokazują "na rysunkach" takie rzeczy.Albo ktoś podjąłby się wytłumaczenia? Gdybym w szkole trafił na takie zobrazowanie to może bym nie miał takich problemów. Jeśli są takie "rozkminy" dla trygonometrii to byłoby super wiedzieć.
29 sty 22:36
.: droga jest raczej pojęciem pierwotnym prędkość to pochodna z drogi drogę można wyznaczyć z prędkości za pomocą wzoru Newtona−Leibniza jest to twierdzenie matematyki, dokładniej rachunku różniczkowego i całkowego
30 sty 14:14
: ,który to rachunek stworzyli własnie równolegle Newton i Leibnitz radzę się zapoznać
31 sty 09:01