fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Elektryczność felix_felicis: Oblicz pracę potrzebną do ustawienia w wierzchołkach kwadratu o boku a czterech (początkowo nieskończenie od siebie oddalonych) ładunków punktowych q.
19 gru 19:16
Leszek: Wykonana praca = energii potencjalnej elektrycznej wszystkich par ladunkow tworzacych kwadrat , wynika to z zasady zachowawczosci pola elektrostatycznego !
19 gru 20:11
Makelele: Ślizgacz zsuwa się bez tarcia po torze powietrznym nachylonym pod niewielkim kątem. Prędkość początkowa ślizgacza wynosiła 0. W piątej sekundzie ruchu ślizgacz przebył dystans 27cm. Oblicz drogę, jaką pokonał ślizgacz od momentu startu do końca piątej sekundy ruchu. W odpowiedziach, które znalazłem a=6, a wynik końcowy to 75 cm, jednak mi wychodzi, że a = 0,54 m/s, a s=0,675 m.
19 gru 20:13
Leszek: Jest to ruch jednostajnie przyspieszony : ΔS5 = (a/2) ( 52 − 42 ) , ΔS5 = 27 cm ⇒ a = ..... Sc = (a/2)*52 = .....
19 gru 20:19
beznadziejny_przypadek: Klocek zsuwa się ze współczynnikiem tarcia f po nieruchomej równi o kącie nachylenia α . W chwili początkowej klocek spoczywał. Po jakim czasie osiągnie prędkość v1 ?
19 gru 21:00
Leszek: Przyspieszenie ruchu klocka po rowni : a= ( mg sin α − f mg cos α )/m t= v1/a = ...... Wykonaj rysunek rowni pochylej i oznacz sily dzialajace na klocek( taki rysunek jest w kazdym podreczniku do fizyki )
19 gru 21:34
beznadziejny_przypadek: czy jeśli współczynnik tarcia jest dany, to będzie to ruch jednostajny/−nie zmienny czy zmienny?
21 gru 23:19
Leszek: Podstaw dane do podanego wzoru a= ..... i bedziesz mial wynik i wyciagnij wniosek , Uczen powinien wykazywac troche kreatywnosci !
22 gru 12:35
beznadziejny_przypadek: właśnie wykazuję emotka interesuje mnie czy na całej długości równi, przy stałym współczynniku tarcia, gdy siły się równoważą, ruch będzie jednostajny?
24 gru 08:51