fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Zadania z cyklem Carnota fizyka: Cześć. Mam tu dwa zadania z fizyki i bardzo proszę kogoś o ich rozwiązanie krok po kroku. 1. Ciepło pobrane przez silnik Carnota w izotermicznym rozprężaniu gazu wynosi Q=300 J. Oblicz ilość ciepła oddanego do chłodnicy jeśli współczynnik sprawności silnika η=30%. 2. Idealny silnik pracuje wg. cyklu Carnota. Oblicz temperaturę źródła ciepła i współczynnik sprawności silnika jeżeli 60% ciepła otrzymanego od źródła jest przekazane chłodnicy. Temperatura chłodnicy: t2=0℃
26 lis 09:53
: a sam coś tu albo tam ...np. poszukaj wzoru na sprawność i podstaw
26 lis 11:01
fizyka: Nie zdaję matury z fizyki i kompletnie mnie ona nie interesuje. Większość zadań zrobiłam dokładnie pod wzór, ale z tymi kombinuję i nie mam pojęcia jak je rozwiązać.
26 lis 16:44