fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
wektory house: Kontroler lotów na lotnisku śledzi zmianę położenia dwóch samolotów w stosunku do wieży kontroli lotów. Jeden z samolotów to Boeing 747, a drugi to Douglas DC−3. Boeing znajduje się na wysokości 2500 m, wznosi się pod kątem 10∘ do powierzchni ziemi i leci w kierunku 30∘ na północ od kierunku zachodniego. DC−3 znajduje się na wysokości 3000 m, wznosi się pod kątem 5∘ do powierzchni ziemi i leci prosto na zachód. a. Znajdź wektory wodzące samolotów w stosunku do wieży kontroli lotów. b. Jaka odległość dzieliła samoloty w momencie, w którym kontroler odczytał ich pozycje? ktoś mógłby do tego rysunek zrobić? bo z rysunkiem to raczej sobie poradzę odpowiedzi: B= 12,278 km ⋅ î+ 7,089 km ⋅ ĵ+ 2,500 km ⋅ k̂ D = −0,262 km ⋅ î+ 3,000 km ⋅ k B mi wyszło ale z innymi znakami, D źle
22 lis 23:50
: Wszystko zależy od orientacji osi, jak widze ty masz oś OZ skierowaną pionowo w górę a reszta jak ?
23 lis 08:22
house: punkt (0,0,0) to wieża kontroli lotów, OZ pionowo w górę, OX poziomo w prawo, OY poziomo prosto
23 lis 14:07
house: rysunekpomyślałem, że na prostopadłościanie lepiej mogę sobie to wyobrazić, to rysunek dla DC−3 Rd=x2i+3k α=5stopni czy to dobry rysunek? jesli tak to jak mogę te 5 stopni wykorzystać?
23 lis 15:07
: to co narysowałes jest ukłądem lewoskrętnym i dlatego znaki ci sie nie zgadzają
23 lis 16:30