fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Rentgen Valar Morghulis: 1) Warstwa substancji o grubości 9 cm pochłania 87,5% natężenia padającego na nią promieniowania. Oblicz wartość k tej substancji. 2) Napięcie anodowe lampy zwiększono z 30kV do 90kV. Jak i ilokrotnie zmieni się długość fali λmin tej lampy oraz jak wpłynie to na współczynnik k substancji przez którą przenika promieniowanie.
12 paź 21:48
13 paź 09:37
Valar Morghulis: Wow, super wysłałeś coś na czym sama stanęłam. Nie umiem tego zrobić, proszę o rozwiązanie. Nie trzeba szczuć googlem
13 paź 10:47
: skoro wzory już znasz to jeszcze zajrzyj do podręczników z matematyki dla 2 klasy
13 paź 11:27
: a w przypadku zad.2 wróć sie do szkoły podstawowej, powiedzmy góra 5 kl
13 paź 11:28
: PS. może zrób 101 kroków w przód i 100 w tył, to będzie postęp emotka
13 paź 11:29
: albo zamiast oglądać głupie seriale odkurz sobie pojęcie wprost i odwrotnej proporcjonalności ? to będzie ten postęp emotka
13 paź 11:31
Valar Morghulis: Nie musi mnie pan obrażać i porównywać stanu mojej wiedzy z fizyki do ''5 klasy podstawówki''. To, że nie jestem dobra z jakiegoś tematu nie oznacza, że jestem głupia. Po prostu nie umiem, nie wiem, nie mam pojęcia. Dlatego jestem tutaj. I przykro mi, ale nie trafił pan z marnowaniem mojego czasu na oglądanie 'głupich seriali'. Chciałabym. Niestety poświęcam go na uczenie się rzeczy, które później ratują pański, chamski tyłek emotka
13 paź 11:58
: a przekształcenia algebraiczne były nawet trochę wczesniej emotka sprawdź czy zdałas do następnej klasy, bo może coś przeoczyli
13 paź 15:32
: nie twierdzę, ze jesteś głupia chyba, że dasz tego namacalny dowód emotka ale Walki o tron nie przegapiłaś ?
13 paź 15:33
Valar Morghulis: No zdałam. Aż na kierunek na medyczny. A książkę od deski do deski przeczytałam i nie przegapiłam ani jednej strony emotka Naprawdę nie musi pan być chamem <3
13 paź 15:50
samiec α: a ty niedouczoną, roszczeniową małą suczką czyta, a nawet przeczytać to nie to samo co umieć i wiedzieć
14 paź 10:00
Valar Morghulis: Witam drugiego − nie tylko chama, ale również prostaka emotka
15 paź 18:59
men's world: spadaj bździągwo !
16 paź 08:29
dorosly: Jedna z wad tego pseudo forum. Nie ważne są słowa, bo i tak można pisać, co się chce. A teraz na poważnie: E=MC2=>EK=MC2/2=>EP=MGH zgodnie z wzorem EP=EK. Kto widzi "kolizję" matematyczną i fizyczną?
16 paź 19:52
ViVi: No. To forum to dno czytając te odpowiedzi... to samo u mnie w temacie..
17 paź 20:40
IQ: bo to forum psycho−fizyczne, tu kazdy może się odreagować na debilach z IQ < małpy
18 paź 11:44
ViVi: dobra spierdalaj buraku
24 paź 19:18