fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Jaki byl promien skretu tzn promien łuku Klaudia96: Motorówka, której masa wraz z załogą i ładunkiem wynosiła 2000 kg, płynąc z prędkością 5 m/s, zaczęła skręcać. Wówczas działała na nią siła dośrodkowa o wartości 125 N. Jaki był promień skrętu, tzn. promień łuku, po którym poruszała się skręcająca motorówka ? Co działało na motorówkę siłą dośrodkową ?
6 paź 19:55
student:
 mv2 mv2 
Fd=

⇒ r=

=400m
 r Fd 
6 paź 20:07
Klaudia96: A jak to mam podstawic pod wzór te dane
6 paź 20:26
student:
 
 m 
2000kg*(5

)2
 s 
 
 m2 
2000kg*25

 s2 
 
r=

=

 
 kg*m 
125

 s2 
 
 kg*m 
125

 s2 
 
6 paź 20:32
Klaudia96: Dziękuję 😊ratujesz mnie 😅
6 paź 20:33
Klaudia96: Jeszcze mam 2 pytania do tego zadania . Jaki był promień skrętu tzn. Promien łuku, po którym poruszała się skrecajaca motorówka? Co działało na motorówke tą siła?
7 paź 08:34
student: za późno trzeba pytac o wszystko w pierwszym poście, teraz lecę na zajęcia, a ty popatrz na wzory tam znajdziesz odpowiedź
7 paź 09:00