fizyka.pisz.pl forum zadankowe matematyka w fizyce kinematyka dynamika ruch obrotowy pole grawitacyjne teoria względności siły sprężystości i drgania mechaniczne fale mechaniczne akustyka elektrostatyka prąd elektryczny magnetyzm indukcja i fale elektromagnetyczne optyka światło i atom termodynamika hydrostatyka ciało stałe przemiany jądrowe gra w kropki
Fale akustyczne zdesperowana: Dobry wieczór! Mam pytanie kilka pytań, szukałam odpowiedzi i nie znalazłam. Jestem zielona z fizyki. 1) Jak zmieni się długość fali akustycznej oraz okres, jeśli przechodzi ona z: a) z metalu do powietrza b) z powietrza do wody c) z metalu do wody 2) Poziom natężenia pewnego dźwięku zmniejszono o 40dB. Jak i ilokrotnie zmieniło się natężenie tego dźwięku? 3) Jak odległość od źródła wpływa na natężenie fali? 4) Jakie właściwości mają fale akustyczne? 5) Jak przeliczać W/m2 na decybele? (przykład) Za odpowiedzi płacę wdzięcznością!
4 paź 18:55
: Wiesz co to jest Google to poszukaj prędkości dźwięku w tych substancjach i podstaw do wzoru
 λ 
v =

, okres sie nie zmieni
 T 
5 paź 08:31
: 2) Jezeli poziom natężenia dźwięku zmalał o 40 dB = 4 Bele tzn., ze natężenie zmalało 104 = 10 000 razy 3,4 => Google lub podręcznik
 I 
5) nie da się bo decybela to wykładnik(potęga) z ilorazu natężeń

= 10n => log10n =
 Io 
n [B]
 W 
[I] =

 m2 
 W 
Io = 10 −12

 m2 
to też znajdziesz w podręczniku emotka
5 paź 08:36
zdesperowana: Wiem co to google, ale nie zmienia to faktu, że fizyka jest czarną magią! emotka Po prostu nie wiedziałam, od której strony mam się od tego zabrać. Dziękuję za odpowiedzi!
5 paź 10:39
: jest też biała magia może nią się zainteresuj emotka
5 paź 20:07